اهداف برگزاری جشن

 به مردم برسونیم که امام زمان حیّ و حاضری در میان آن‌ها زندگی می‌کند که به سان پدری بسیار مهربان و بلکه از پدر مهربان‌تر به تعبیر امام هشتم علیه السلام. به تعبیر امام رضا سلام الله علیها، از پدر دلسوز‌تر، از مادر مهربان‌تر، از برادر شفیق‌تر، از دوست صمیمی‌تر. او در روی کره زمین حضور داره و کریمی است که منتظره ما به او مراجعه کنیم و از او درخواست کنیم. او کسی است که اگر در مهلکه‌ای افتاده باشیم، خدای نکرده در مهلکه‌ی گناه یا انحرافی افتاده باشیم و اگه دست طلب به سمت او دراز کنیم او مامور و موظف قطعی است که جواب بدهد. شیعیانش را و مراجعینش را از گناه حفظ کند. این رو باید ما به شیعیان در نیمه شعبان برسونیم. آقا شما بی پناه نیستید. شما صاحب دارید. شما مولا دارید. شما پدر دارید. شما آقا دارید. شما پشت و پناه دارید. در گرفتاری‌ها به او مراجعه کنید. به خصوص در گرفتاری‌های اعتقادی. گرفتاری‌های دنیوی هم همین‌طور. البته در گرفتاری‌های دنیوی و در حوائج دنیوی آنچه که آن‌ها برای ما مصلحت دانستند باید بپذیریم. بعضی وقت‌ها مصلحت آدم در این نیست که آن چیزی که دلش می‌خواهد بهش برسد. در حوائج دنیوی عرض می‌کنم. در حوائج اخروی نه این طوری نیست از حضرت طلب هدایت بکنید حضرت هدایت می‌کنند. این هدف برتر و مهمی است که ما در جشن‌ نیمه شعبان باید پی اش را بگیریم و مردم را سوق بدهیم به سمت ارتباط با امام زمان علیه‌السلام. این را ما بهش می‌گوییم فرهنگ مهدوی. این فرهنگ مهدوی باید در بین مردم شیوع پیدا کند. همگانی بشود که مردم با امام زمان علیه‌السلام زندگی بکنند. آنچنان که شیعیان امیرالمومنین با آن حضرت زندگی می‌کردند. آنچنان که شیعیان بقیه‌ی ائمه با آن‌ها زندگی می‌کردند و در هر مشکلی به آن‌ها مراجعه می‌کردند. امروز هم ما باید این فرهنگ را در بین مردم راه اندازی کنیم. این هدف بالا و بزرگی است که در جشن‌های نیمه شعبان باید ما پیگیری کنیم.

وقتی این ارتباط برقرار شد نوبت اهداف دیگه می رسد. مردمی که این جوری با امام زمانشون ارتباط برقرار کنند، این جوری به سمت او گرایش پیدا کنند، به طور طبیعی و با انگیزه‌هایی که شما در جشن‌ها به آن‌ها تزریق می‌کنید باعث می‌شود که طالب این بزرگوار بشوند. طالب ظهور حضرت بشوند. آنچه را که برای ظهور حضرت لازم است انجام بدهند. از خداوند بخواهند که خدا ظهور حضرت را جلو بیندازد. از خدا بخواهند که زمینه‌های ظهور حضرت را فراهم بکنند. از خداوند بخواهند که موانع ظهور حضرت را برطرف بکنند.

مردمی که اینگونه شدند، نوبت به هدف بعدی می‌رسد. عزیز دلم تو اگر منتظر امام زمان هستی، اگر از خدا طلب می‌کنی ظهور حضرت را، باید به خودت هم برسی. به قول معروف نمی‌شود که آدم منتظر مصلح باشد و خودش صالح نباشد. نمی‌شود من منتظر مهمان باشم و خودم را برای پذیرایی از مهمان آماده نکنم. این چند تا هدف اولیه‌ای است که ما به دنبال اهداف نیمه شعبان و جشن‌های نیمه شعبانمون هستیم و باید در ضمن مراسم نیمه شعبان به این چند هدف برسیم. اهداف دیگری هم ممکنه تعریف بشود که حالا فعلا من به آن‌ها نمی‌پردازم. عمدتا این چند هدف هست.

آنچه باید بدانیم…

آنچه باید بدانیم…