کتاب مذهبی کودک و نوجوان

کتاب مذهبی کودک و نوجوان

تهیه کتاب مذهبی کودک و نوجوان تبدیل به یک دغدغه اساسی برای خانواده ها شده است. برای بوجود آوردن علاقه به خواندن کتاب برای کودکان باید توجه داشته باشیم که کتابی انتخاب کنیم که تاثیر مثبتی بر روی رفتار و نگرش فرزندمان در بزرگسالی داشته باشد.
کتاب خوراک فکری برای همه محسوب می شود چه کودکان چه بزرگسالان. و در مورد کودکان شاید حساسیت خیلی بیشتر باشد؛ چون کودک در این سن هرچیزی که بخواند، ببیند، تاثیر مستقیمی بر روی زندگی آینده اش دارد.
از طرفی بیان خیلی از مفاهیم به کودک و نوجوان خیلی سخت است. یک راه جذاب و خوب برای اینکار استفاده از کتاب شعر و داستان است.
ماهم به فکر این دغدغه شما در مورد تهیه یک کتاب مذهبی خوب هستیم و سعی میکنیم در این مقاله بگوییم که چه طور می توانید یک کتاب مذهبی کودک و نوجوان خوب تهیه کنید.

کتاب کودک و نوجوان
معرفی کتاب مذهبی کودک و نوجوان

کتاب های زرد و بدون محتوای غنی و خوب در همه گروه های سنی وجود دارد . در بین کتاب های کودک و نوجوان هم زیاد دیده می شود. کتاب هایی که هم از نظر محتوایی ضعیف هستند و هم تصویر سازی مناسبی ندارند. اما همیشه نویسندگانی هستند که دغدغه کار کودک و نوجوان را دارند. البته تولید محتوا مذهبی برای کودکان و نوجوان همواره از اهمیت بیشتری برخودار است.

در جدول زیرلیستی از بهترین کتاب های مذهبی کودک و نوجوان در حوزه های مختلف را معرفی کردیم.

مجموعه کتب قرآن محور مجموعه کتب حدیث محور و خداشناسی

 

مجموعه کتب پیامبرشناسی و امام شناسی

 

آیه های نور (2 جلد) هدیه های پیامبر (ص) پیامبر و قصه هایش
آیه های مهربانی هدیه های امام علی(ع) من اهل بیت را دوست دارم
هر آیه یک قصه هدیه های امام حسن(ع) یه بچه شیعه هستم
قرآن کودک سرگرمی هر حدیث یک قصه
شمیم قرآنی چرا خدا چنین کرد
سرود آسمانی خانه خدا در کوچه ماست
ای کودک مسلمان بشنو پیام قرآن خدا چیه؟ کیه؟ کو؟
سوره های مهربانی خدا و قصه هایش


کتاب شعر مذهبی کودکان

شعر مذهبی برای کودکان از نظر زبان باید کودکانه، سالم و فاخر باشد تا بچه‌ها را جذب کند. در اینجا هم نباید نقش تصویرگرها را نادیده گرفت یعنی باید از لحاظ تصویری گیرایی و جذابیت داشته باشد و نباید تنها بعد آموزشی داشته باشد بلکه در کنار آموزش هنری نیز باشد.
خیلی از مضامین دینی را می توان در قالب شعر به کودکان آموزش داد. شاید تجربه ای که خیلی از ماها داریم شعر هایی است که در دوران کودکی یاد گرفته ایم. و هنوز پس از سال ها به یاد داریم. پس تاثیر یادگیری با شعر را نمی شود دست کم گرفت.

ویژگی های کتاب مذهبی کودک و نوجوان

نوشتن برای مخاطب کودک به مراتب سخت‌تر از نوشتن برای مخاطب بزرگسال است چون علاوه بر اینکه نویسنده باید بر اصول نگارش تسلط کامل داشته باشد، باید کودک درون خودش فعال باشد و دنیا را از زوایه دید کودک ببیند نه‌اینکه جدا از کودکان با اندیشه بزرگسال کار نوشتن را انجام دهد.
نویسنده کودکان باید اندیشه و زاویه دید خود را عوض کند یعنی با پنج حس خود کودکانه دنیا و مسائل را ببیند و بچشد این خودش خیلی مؤثر است، در غیر این‌صورت نوشته کاری سطحی و خشک می‌شود و جذابیتی برای کودکان نخواهد داشت، نویسنده کودک باید با روان‌شناسی کودک نیز آشنا باشد و به صرف اینکه فقط از کلمات کودکانه و واژه‌های کودکانه استفاده کند نمی‌شود گفت کار یا شعر اثری کودکانه و ویژه آن‌ها است بلکه باید در همه زمینه‌ها اشراف داشته باشد.


کتاب صوتی کودک و نوجوان

کتاب‌های صوتی کودکان که به شیوه‌ی حرفه‌ای تهیه و تولید می‌شوند. به دلیل موسیقی متن‌، افکت‌های صوتی، راوی مجرب برای هر یک از کاراکترهای داستان و تبدیل شعرهای کتاب به سرود بسیار شنیدنی هستند. از همان ابتدا کودک را به دنبال کردن ماجرای کتاب ترغیب می‌کنند که خود عامل افزایش تمرکز در کودک می شود.
برخلاف کارتون و حتی کتاب که فضای قصه به دلخواه تصویرسازی می‌شود، کودک به هنگام گوش دادن به یک داستان یا کتاب صوتی، فضای داستان و شخصیت‌های داستانی را به انتخاب و سلیقه‌ی خود تصویر و رنگ می کند که همین امر قدرت تخیل و خلاقیش را بالا می‌برد.
به دلیل اهمیت پیدا کردن ذهنیتی که برای فرزندتان در مورد شخصیت های داستان که ممکن است ایجاد شود باید حتما از نحوه ساخت ، ملودی،مضمون آن اطمینان حاصل کنید . کتاب های صوتی با کیفیت بالا به صورت صوتی در بازار موجود هستند.

سی دی صوتی کودکانه قصه آن روز قشنگ
فروشگاه اینترنتی آخرین سفیر

آخرین سفیر تلاش دارد از بین کتاب های موجود در بازار در زمینه کودک و نوجوان ، بهترین ها را انتخاب کند. کتاب مذهبی کودک و نوجوان بخشی از محصولات این فروشگاه فرهنگی است . محصولاتی که در این دسته قراردارند هم از نظر مضمون و هم از نظر کیفیت مورد بررسی قرار گرفته اند.
شما با خیال راحت می توانید بهترین کتاب ها و سی دی های مذهبی را از این فروشگاه اینترنتی انتخاب کنید. ما به فکر حال و آینده کودکان شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید